Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το νταμπλ στο ποδόσφαιρο γυναικών, νικώντας την ΑΕΚ στα πέναλτι!

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να κυριαρχεί στο ποδόσφαιρο γυναικών, κατακτώντας το Κύπελλο μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ στα πέναλτι με 5-4 (μετά το 1-1 στον κανονικό χρόνο και την παράταση). Η Νόιχαους ήταν η μεγάλη πρωταγωνίστρια, αποκροώντας το πέναλτι της Νίκα και οδηγώντας την ομάδα της στην κατάκτηση του τροπαίου!

Το ματς ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ να ανοίγει το σκορ με τέρμα της Παπαδοπούλου στο 20ο λεπτό μετά από κεφαλιά στη σέντρα της Μήτκου. Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος, αλλά η αναμέτρηση δεν λύγισε μέχρι την παράταση.

Καθώς και στη διαδικασία των πέναλτι, η Νόιχαους έκλεψε την παράσταση αποκροώντας το κρίσιμο πέναλτι της Νίκα και χαρίζοντας την κούπα στον ΠΑΟΚ.