Ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον ΠΑΟΚ σε ένα θρίλερ με παράταση και πηγαίνει στα ημιτελικά του Βερολίνο!

Γρήγορος Καθορισμός του Αγώνα
Ο Παναθηναϊκός AKTOR άνοιξε το σκορ με τρίποντο του Γκραντ, αλλά ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 2-3 με κάρφωμα του ΜακΝίς. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με πολλές ανταλλαγές πόντων, με τον Παναθηναϊκό να παραμένει μπροστά. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον Παναθηναϊκό να έχει προβάδισμα.

Τρίτο Δεκάλεπτο και Τέταρτο Δεκάλεπτο
Η ανταγωνιστικότητα συνεχίστηκε και στα επόμενα δεκάλεπτα, με τον ΠΑΟΚ να καταφέρνει να ισορροπήσει το παιχνίδι και να μείνει στη μάχη για τη νίκη. Η παράταση έφερε ακόμη μεγαλύτερη αγωνία, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα για τη νίκη. Ο Παναθηναϊκός τελικά κατάφερε να πάρει το πάνω χέρι και να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Τα Δεκάλεπτα: 22-29, 49-44, 67-61, 89-89 (κ.δ.), 96-99 (παρ.)

Για περισσότερες λεπτομέρειες και στατιστικά στοιχεία μπορείτε να ανατρέξετε εδώ.