Ο Ντεπάι επέστρεψε στα γκολ και οδήγησε την Ατλέτικο στους «16» του Copa Del Rey

Η Ατλέτικο Μαδρίτης προκρίθηκε στους «16» του Copa Del Rey με τον Ντεπάι να έχει τον πρωταγωνιστικό ρόλο! Οι «ροχιμπλάνκος» δεν εντυπωσίασαν, αλλά κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη 3-1 από την έδρα της Λούγκο, ομάδας που αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία της Ισπανίας, χάρη στα δύο γκολ του Ολλανδού μεσοεπιθετικού στο δεύτερο ημίχρονο!

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν πριν καν συμπληρωθούν δύο λεπτά αγώνα, με τον Κορέα να σκοράρει από κοντά μετά από πάσα πάρε-βάλε του Γκαλάν, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πριν φύγει το πρώτο ημίχρονο (39′), μετά από υπέροχη ατομική προσπάθεια του Αντονέτι!

Η Ατλέτικο κατάφερε να κρατάει την κατοχή στη συνέχεια, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες, μέχρι που ο Ντεπάι εμφανίστηκε και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο 66′ και κατόρθωσε να «κλειδώσει» τη νίκη για την ομάδα του στο 74′, με ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση!