Ο Νούνιες σημείωσε γκολ, η Λίβερπουλ προηγείται, αλλά όλοι είναι… εξοργισμένοι με το πέναλτι που δεν δόθηκε στον Ζότα! (video)

Η Λίβερπουλ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με εξαιρετικό τρόπο, παίρνοντας προβάδισμα στο 49ο λεπτό με το γκολ του Ντάργουιν Νούνιες.

Ο Ουρουγουανός σκόραρε για μία ακόμα φορά σε αυτό το γήπεδο, ενώ πετυχαίνει το 1-0 για την ομάδα του με ένα υπέροχο πλασέ μετά από μια εκπληκτική πάσα του Ντιόγκο Ζότα.

Ωστόσο, η φάση που προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες συνέβη στο 53ο λεπτό. Ο Ζότα φαινόταν να ανατράπηκε στην περιοχή, χωρίς να δοθεί κάποια ποινή. Η φάση εξετάστηκε από το VAR και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.