Ο Λεβαδειακός πέρασε… σβηστά από τη Χαλάστρα και έκανε το 4×4

Ο Λεβαδειακός συνεχίζει αήττητος και πέρασε και από την Χαλάστρα, κερδίζοντας τον Καμπανιακό με σκορ 2-0, στην 5η αγωνιστική της Super League 2. Με αυτή τη νίκη, ο Λεβαδειακός έφτασε τις 4 σερί νίκες και παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι Βοιωτοί προηγήθηκαν νωρίς στον αγώνα, με ένα ακόμα γκολ του Κουϊρουκίδη στο 10′. Ο Λεβαδειακός είχε μια απόπειρα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά το σουτ του Κουϊρουκίδη σταμάτησε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 48ο λεπτό, με τον Βήχο να πετυχαίνει το γκολ.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν στο ματς και έτσι παρέμειναν με 3 βαθμούς μετά από 3 παιχνίδια.

Στην άλλη ομάδα του Β’ Ομίλου, ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε 3-1 του Παναθηναϊκού Β’, η Ιωνικός νίκησε 1-0 τον Τηλυκράτη, το Athens Kallithea FC νίκησε 1-0 τη Γιούχτας Αρχανών, η Ηλιούπολη νίκησε 1-0 τον Διαγόρα και οι Χάνια νίκησαν 2-0 την Καλαμάτα. Η Παναχαϊκή γνώρισε ήττα 1-0 από τον Αιγάλεω.

Στον Α’ Ομίλο, ο ΠΑΟΚ Β και ο Αιολικός έμειναν ισόπαλοι 0-0, η Κοζάνη νίκησε 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας, ο Απόλλων Πόντου ηττήθηκε 3-1 από τη Νίκη Βόλου και η ΑΕΛ ισοφάρισε 1-1 με τον Μακεδονικό.