Ο κυνικός Παναιτωλικός ξεπέρασε τον ΟΦΗ και έγραψε ιστορία!

Ο Παναιτωλικός διπλασίασε τις νίκες του επί του ΟΦΗ και έγραψε ιστορία! Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, οι Αγρινιώτες κατάφεραν να κερδίσουν με 3-1 (5-2 συνολικό σκορ) και να προκριθούν για πρώτη φορά στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson!

Ο Γιάννης Πετράκης παρέταξε τους γηπεδούχους με σύστημα 3-5-2, ενώ ο Πεπ Μελ κατέβασε τον ΟΦΗ με σύστημα 4-2-3-1.

Το γκολ που δικαιούτο το παιχνίδι με βάση την εικόνα του, ήρθε στο 38ο λεπτό, με τον Παναιτωλικό να κάνει το 1-0 με δυνατό σουτ του Ντουάρτε. Στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να ανεβάσουν το σκορ σε 2-0 με προωθημένη επίθεση τους. Ο ΟΦΗ μείωσε σε 2-1, αλλά ο Παναιτωλικός διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Πέρες σε κατάσταση αντεπίθεσης!