Ο Μπόουεν επιστρέφει με δύο γκολ στη νίκη της Γουέστ Χαμ το 2024!

Ο Μπόουεν άνοιξε το σκορ με δύο γκολ σε λιγότερο από δύο λεπτά, βοηθώντας την Γουέστ Χαμ να νικήσει. Το παιχνίδι άρχισε ενθουσιώδες για τους γηπεδούχους στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, αλλά η Μπρέντφορντ κατάφερε να δημιουργήσει εντάσεις με μια αντίστοιχη αντίδραση…

Στο 5ο λεπτό, ο Παλμιέρι πέρασε στον Μπόουεν που άνοιξε το σκορ, και στο 7ο λεπτό, από ασίστ του Τσουφάλ, αύξησε το προβάδισμα για τη Γουέστ Χαμ σε 2-0.

Αλλά η χαρά δεν διήρκησε πολύ, καθώς ο Μοπέ μείωσε σε 2-1 στο 13′, δίνοντας ελπίδες στη Μπρέντφορντ. Οι δεξιότητες της Γουέστ Χαμ στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, συν την ψυχολογική τους αντοχή, τους βοήθησαν να κατακτήσουν την πρώτη νίκη για το 2024.

Στο δεύτερο μέρος, ακολούθησαν άλλα δύο γκολ σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Ο Μπόουεν με κεφαλιά στο 63′ σημείωσε το τρίτο γκολ του, ενώ στο 69′ με μακρινή “οβίδα” έφτασε το 4-1. Παρόλα αυτά, ο Γουισά μείωσε σε 4-2 στο 82′, δίνοντας αγωνία στους φιλάθλους της Γουέστ Χαμ.

Η Γουέστ Χαμ, με ακόμη ένα γκολ του Αρεολά στο 90′ + 5′, ανέβαλε εντυπωσιακά τη νίκη της. Αυτή είναι η πρώτη της νίκη το 2024, μετά από 8 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, κρατώντας το +5 από τη ζώνη υποβιβασμού. Η Μπρέντφορντ παρέμεινε σε μειονέκτημα στην ισοβαθμία με την Έβερτον, από την οποία επιστράφηκαν 4 βαθμοί.