Ο Άτυχος Μπακασέτας οδήγησε την Τράμπζονσπορ σε μεγάλη νίκη επί της Γκαζιαντέπ!

Την επιστροφή στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της Τουρκίας πανηγύρισε το βράδυ της Κυριακής (10/12) η Τράμπζονσπορ, φεύγοντας με σημαντική νίκη εκτός έδρας επί της Γκαζιαντέπ (1-3) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super Lig.

Ένας από τους πρωταγωνιστές για την ομάδα της Τραπεζούντας ήταν ο Τάσος Μπακασέτας, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να σημειώνει γκολ για δεύτερο συνεχόμενο ματς, μετά το περασμένης Τετάρτης απέναντι στην Κορούμ για το Κύπελλο της Τουρκίας!

Συγκεκριμένα, ο αρχηγός της Εθνικής μας ομάδας έκανε το 2-0 στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης με εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής, ενώ νωρίτερα, στο 48′, ο Τρεζεγκέ είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Επιπλέον, ο Αιγύπτιος φορ έκανε το 3-0 στο 76′, με τους γηπεδούχους να μειώνουν τέσσερα λεπτά αργότερα για το τελικό σκορ. Όσον αφορά τους Κουρμπέλη και Φούντα, παρέμειναν στον πάγκο και δεν αγωνίστηκαν.

Με την νίκη αυτή, η Τράμπζονσπορ έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί δύο αγωνιστικών, ανεβαίνοντας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς.