Ο Αστέρας Τρίπολης διακόπτει τη σερί νίκης του Παναθηναϊκού

Ο Αστέρας Τρίπολης ανακόψε το σερί νικών του Παναθηναϊκού! Οι Πράσινες είχαν καταγράψει 5 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα γυναικών, αλλά παρέμειναν στο 0-0 στην αναμέτρηση στο Δημοτικό Φιλικών της Τρίπολης για την 9η αγωνιστική. Αυτό άνοιξε τον δρόμο στον ΠΑΟΚ να ανέβει στην κορυφή με μια νίκη επί του Βόλου (17/12, 15:00).

Από την άλλη, η ομάδα της Αρκαδίας συνέχισε τη θετική της πορεία για τη φετινή σεζόν, αγγίζοντας τους 15 βαθμούς και φτάνοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας με τα Τρίκαλα.

Ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες του και θα μπορούσε να πάρει προβάδισμα, αλλά οι παίκτριες του Αστέρα ίσως έχασαν την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα, με το σουτ της Γεωργαντζή στο 33ο λεπτό. Στο 70ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός σχεδόν σκόραρε με αυτογκόλ της Μελισσού, αλλά η μπάλα πέρασε έξω από τα δοκάρια.