Μια συνεργασία από τα παλιά και νίκη για την Αγγλία σε φιλικό με τον Γουότκινς! (βίντεο)

Ο Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ είχε την ευκαιρία να δώσει συμμετοχή σε νέα πρόσωπα και να πειραματιστεί κατά τη διάρκεια του φιλικού μεταξύ της Αγγλίας και της Αυστραλίας. Τελικά, η Αγγλία επικράτησε με 1-0, με τον Όλι Γουότκινς να σκοράρει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και να διασφαλίζει τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι δεν εντυπωσίασαν ιδιαίτερα, όμως ο Μπουκάγιο Σάκα ξεχώρισε, ο Έντι Ενκέτια έκανε το ντεμπούτο του και ο Λιούις Ντανκ έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής της Μπράιτον που ξεκινάει σε δύο συνεχόμενα ματς στην αρχική ενδεκάδα!

Η αναμέτρηση κρίθηκε στο 48ο λεπτό, με μια συνεργασία από τα παλιά. Ο Τζακ Γκρίλις έδωσε την ασίστ και ο Γουότκινς της Άστον Βίλα σημείωσε το γκολ που έδωσε τη νίκη στην εθνική Αγγλίας, στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, μετά το ματς με τη Σκωτία!