Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιουκάστλ 0-3: Άλλη μια ήττα για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ»

Η ομάδα της Νιουκάστλ κατάφερε να κερδίσει την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-0 στο γήπεδο του «Ολντ Τράφορντ» και να προκριθεί στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ.

Μετά την ήττα με 3-0 από τη Μάντσεστερ Σίτι στο προηγούμενο ντέρμπι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δέχθηκε άλλα τρία γκολ αυτή τη φορά από τη Νιουκάστλ, αποκλείοντας την ομάδα από την επόμενη φάση του Λιγκ Καπ.

Γιουέστ Χαμ – Άρσεναλ 3-1: Οι γηπεδούχοι νίκησαν τους «Κανονιέρηδες» και απάντησαν στις προκλήσεις

Ο Λιβραμέντο άρπαξε την μπάλα στο 28ο λεπτό και, διανύοντας πάνω από 40 μέτρα, περνώντας όποιον βρήκε μπροστά του, πέρασε την μπάλα στον Αλμιρόν, ο οποίος ευκολότατα σκόραρε για το 0-1.

Στο 36ο λεπτό, ο Χολ πήρε την μπάλα μετά από διωγμένο και με ένα εκπληκτικό σουτ που κατέληξε στο αριστερό δοκάρι του Ονάνα πρόσθεσε το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Το τρίτο γκολ της Νιουκάστλ, το έβαλε ο Γουίλοκ, κλέβοντας την μπάλα και κάνοντας ένα όμορφο σουτ εκτός περιοχής για το τελικό 0-3, που σημειώθηκε στο 60ο λεπτό.