Μάδεργουελ – Σέλτικ: Η Σέλτικ πανηγύρισε ένα σπουδαίο διπλό με γκολ του Πάλμα

Η ομάδα της Σέλτικ δυσκολεύτηκε στον αγώνα με την Μάδεργουελ, αλλά κατάφερε να κερδίσει με σκορ 2-1.

Οι παίκτες του Μπρένταν Ρότζερς ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, ο Λουίς Πάλμα σημείωσε το πρώτο του γκολ με την ομάδα κάνοντας ένα εκπληκτικό πλασέ έξω από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Ο’ Ράιλι χάρισε τη νίκη στη Σέλτικ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από αυτή τη νίκη, η Σέλτικ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, έχοντας παίξει έναν αγώνα περισσότερο από την Σεντ Μίρεν και επτά βαθμούς περισσότερους από την Ρέιντζερς.