Καταπληκτικό περιστατικό: Οι ποδοσφαιριστές της Φούλαμ αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα μετά την υπόδειξη του VAR!

Αν και η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να νικήσει τη Φούλαμ με σκορ 5-1 στο τέλος, σημειώνοντας τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η φάση που ξεχώρισε συνέβη στο 49ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Νέιθαν Άκε εκμεταλλεύεται την ασίστ του Φιλ Φόντεν και σκοράρει, ενώ ο Ακάντζι παρεμβαίνει στη φάση και, συνεπώς, συμμετέχει, ακόμη κι αν δεν έρχεται σε επαφή με τη μπάλα. Ωστόσο, το VAR δεν αναλαμβάνει καμία δράση.

Το γκολ μετράει κανονικά και η ομάδα της Μάντσεστερ Σίτι προηγείται με 2-1. Οι αντιδράσεις που ακολούθησαν ήταν ασύλληπτες… Ο Μάρκο Σίλβα δεν σταματούσε να φωνάζει και πολλοί παίκτες της Φούλαμ, φημολογείται, είπαν στον διαιτητή ότι δεν επιθυμούν να συνεχίσουν το παιχνίδι!