Η Τσέλσι προσπάθησε να αποτρέψει νωρίς γκολ, αλλά η εξαιρετική Γουλβς την τιμώρησε αδίστακτα! (Βίντεο)

Ήταν αναμενόμενο ότι η αναμέτρηση της Τσέλσι με τη Γουλβς στην 18η αγωνιστική της Premier League δεν θα ήταν εύκολη, και τελικά, οι “λύκοι” επικράτησαν με 2-1.

Η ομάδα του Γκάρι Ο’ Νιλ επέλεξε να παίξει αμυντικά, επιδιώκοντας να χρησιμοποιήσει την τακτική που την οδήγησε στη νίκη ενάντια στη Μάντσεστερ Σίτι. Δεν απείλησε σοβαρά στο πρώτο μέρος, με τον Στέρλινγκ να χάνει μια σημαντική ευκαιρία.

Η Γουλβς προηγήθηκε στο 51ο λεπτό μετά από στατική φάση, με τον Λεμινά να σκοράρει μετά από κόρνερ του Σαράμπια. Έπειτα από αυτό, η Τσέλσι προσπάθησε απεγνωσμένα να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε, παρά τις προσπάθειες των παίκτες της.

Ο Ποτσετίνο κατέβασε όλες τις επιθετικές του δυνάμεις στον αγωνιστικό χώρο, αλλά η τύχη δεν ήταν με την πλευρά τους. Ένα πλασέ του Ενκουνκού αποκρούστηκε πάνω στη γραμμή, ενώ ο Στέρλινγκ βρέθηκε αντιμέτωπος με τον Ντόουσον που εμπόδισε το γκολ.

Η Γουλβς κατάφερε να διπλασιάσει το προβάδισμα της με γκολ του Ντόχερτι και του Ενκουνκού στις καθυστερήσεις, κερδίζοντας έτσι μια σημαντική νίκη που την φέρνει στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Η Τσέλσι, από την πλευρά της, γνώρισε την τέταρτη συνεχόμενη ήττα της εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις, βυθίζοντας τον προπονητή της Ποτσετίνο σε πιέσεις.