Η Τουλούζ πετά για την κορυφή μετά τη νίκη επί της Ρεν με 2-1!

Η Τουλούζ συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία της περνώντας με ανατροπή απέναντι στη Ρεν στην 29η αγωνιστική της Ligue 1. Με το τελικό 2-1, φαίνεται να ξεπερνάει τον κίνδυνο υποβιβασμού, βρίσκοντας τώρα στην 10η θέση με +10 βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τα μάτια της ομάδας βλέπουν πλέον πιο ψηλά, καθώς απέχει μόλις 7 βαθμούς από την 6η θέση που οδηγεί σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις!

Στον αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20′ με τον Ντουέ, ωστόσο η Τουλούζ αντέδρασε γρήγορα και με τα γκολ των Κάσερες και Ντιαρά ανέτρεψε το ματς μέχρι το 32′.

Σε άλλο παιχνίδι, το Στρασβούργο πήρε μια σημαντική νίκη 3-1 επί της Ρεμς, ενώ κρίσιμο σημείο ήταν η αποβολή που δέχθηκε η Ρεμς πριν το ημίχρονο, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να σκοράρουν δύο φορές στην επανάληψη.

Η 29η αγωνιστική συνεχίζεται την Κυριακή με ακόμα περισσότερους ενδιαφέροντες αγώνες!