Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας κερδίζει εντυπωσιακά τη Μποαβίστα με 6-1

Μια μεγάλη νίκη για τη Σπόρτινγκ στη Λισαβόνα, καθώς εξαντλημένη η Μποαβίστα διαλύεται με σκορ 6-1!

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνται με γκολ του Μακουτά στο 3′, αλλά ισοφαρίζονται στο 45′ από τον Γκιόκερες, με την αναμέτρηση να κλίνει υπέρ της Σπόρτινγκ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Παουλίνιο ανατρέπει το ματς στο 54′ και ακολουθούν δύο ακόμη γκολ από τον εντυπωσιακό Γκιόκερες (στο 68′ και 79′ με πέναλτι) και τον Νούνο Σάντος (88′) που ανεβάζει το σκορ στο 5-1 έως το 88′, πριν τελειώσει το ματς με το δεύτερο τέρμα του Παουλίνιο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτή τη νίκη, η Σπόρτινγκ παραμένει στην κορυφή του πίνακα με +1 από τη Μπενφίκα που επικράτησε δύσκολα εκτός έδρας της Κάζα Πία με 1-0, με γκολ του Καμπράλ στο 74′.

Δείτε παραπάνω τα highlights της αγωνιστικής και το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων στο πορτογαλικό πρωτάθλημα.