Η Περιστέρι bwin νίκησε τη Λε Μαν στην τέταρτη περίοδο

Το παιχνίδι

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Βασίλης Σπανούλης για το παιχνίδι περιελάμβανε τους Ράγκλαντ, Γουίλιαμς, Πουλιανίτη, Χουγκάζ και Ράγκλαντ. Το Περιστέρι bwin ξεκίνησε με μεγάλη προσήλωση στην άμυνά του και πήρε προβάδισμα 19-9. Η Λε Μαν αδυνατούσε να βρει ρυθμό και είχε ήδη κάνει 7 λάθη.

Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη συνέχισε να… δείχνει δύναμη στην άμυνα, αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο το Περιστέρι bwin κόλλησε επιθετικά. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό στην επίθεσή τους, τρέχοντας σερί 16-3 και πλησίασαν σε απόσταση αναπνοής πριν το ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο, το Περιστέρι bwin ξαναφτιάχνει διαφορά ασφαλείας (+9, 44-35) αλλά η Λε Μαν “απάντησε” και ισοφάρισε με τρίποντο στο 44-44. Η Λε Μαν πήρε προβάδισμα 58-55, αλλά το Περιστέρι bwin βρήκε απάντηση και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με βολές και τρίποντο.

Η τέταρτη περίοδος ξεκίνησε με ανταγωνισμό και το σκορ ήταν πάντα κοντά. Η Λε Μαν κατάφερε να πάρει προβάδισμα 70-66 αλλά στη συνέχεια η Περιστέρι bwin αντέδρασε και κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι με σκορ 78-86.

Τα δεκάλεπτα: 25-14, 36-33, 58-55, 78-86