Η Κ19 του Ολυμπιακού επικράτησε εύκολα επί της ΑΕΚ με 3-0 στο ντέρμπι

Μετά την κατάκτηση του ευρωπαϊκού τίτλου, η Κ19 του Ολυμπιακού πέτυχε μια άνετη νίκη εντός έδρας κόντρα στην ΑΕΚ, καθιστώντας τον εαυτό της φαβορί για τον τίτλο στη Super League Κ19!

Παρότι έπαιξε χωρίς τέσσερις βασικούς ποδοσφαιριστές, οι “ερυθρόλευκοι” που αγωνίστηκαν με παίκτη περισσότερο λόγω αποβολής αντίπαλου από το 24ο λεπτό, κέρδισαν με 3-0 και διατήρησαν την πρώτη θέση στην βαθμολογία, αυξάνοντας τη διαφορά τους από τον δεύτερο ΠΑΟΚ.

Ο Μπακούλας άνοιξε το σκορ στο 35′, ενώ ο Χαραλάμπογλου διπλασίασε το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και στη συνέχεια πέτυχε και το τρίτο γκολ από πέναλτι στο 68′.

Με αυτή τη νίκη, ο Ολυμπιακός προηγείται στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ η ΑΕΚ παραμένει στη μέση του πίνακα.