Η Γιουβέντους εξασφάλισε την πρόκριση με ευκολία κόντρα στη Σαλερνιτάνα με σκορ 6-1 (video)

Η Γιουβέντους αρχικά δέχθηκε γκολ στο πρώτο λεπτό, αλλά τελικά κατάφερε να κερδίσει εύκολα με 6-1 τη Σαλερνιτάνα, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στα προημιτελικά του Coppa Italia.

Ο αγώνας ξεκίνησε με γκολ των φιλοξενούμενων αλλά μόλις στο 12ο λεπτό η Γιουβέντους ισοφάρισε μετά από σουτ του Μιρέτι.

Λίγα λεπτά μετά, στο 18ο λεπτό, δόθηκε πέναλτι υπέρ της Γιουβέντους το οποίο επαναλήφθηκε μετά τη χρήση του VAR και με σουτ του Καμπιάζο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-1.

Στο 54ο λεπτό, η Γιουβέντους διπλασίασε τα τέρματά της με γκολ του Ρουγκάνι, πριν ακολουθήσουν τέρματα από τους Μπρον (αυτογκόλ), Γιλντίζ και Γουεά, τελειώνοντας τον αγώνα με σκορ 6-1.

Έτσι, η Γιουβέντους προκρίθηκε στους προημιτελικούς του κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει τη Φροζινόνε.

Γκολ: 12′ Μιρέτι, 35′ Καμπιάζο, 54′ Ρουγκάνι, 75′ αυτ. Μπρον, 88′ Γιντίζ, 91′ Γουεά – 1΄ Ικουεμέσι

Γιουβέντους: Περίν, Γκάτι, Ρουγκάνι, Ντανίλο, Καμπιάζο (83′ Κόστιτς), Μιρέτι (76′ Νόνγκε), Λοκατέλι, Ραμπιό, Ιλινγκ-Τζούνιορ (66′ Γουεά), Κιέζα (66′ Γιλντίζ), Μίλικ (76′ Βλάχοβιτς).

Σαλερνιτάνα: Φιορίλο, Σαμπιά, Μπρον, Λοβάτο, Νταντίλιουτς, Λεγκόφσκι (77′ Μπορέλι), Ματζόρε (46′ Μπράνταριτς), Τσάουνα (56′ Σφάιτ), Μποτχάιμ (56′ Σίμι), Ικουεμέσι, Στιούαρτ (46′ Γκιόμπερ).