Η Γάνδη Ξεκίνησε με Πεντάρα στα Playoffs

Η Γάνδη ξεκίνησε με το δεξί στα playoffs, παλεύοντας για την πρόκριση στο Conference League! Η ομάδα του προπονητή Ντάνιελ Μιλίσεβιτς επικράτησε με 5-1 της Σταντάρ Λιέγης και βρίσκεται στην κορυφή με +4 βαθμούς από τους διώκτες της, έχοντας ένα ματς περισσότερο.

Το πρώτο μέρος είχε υψηλό ρυθμό και πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Φερνάντες-Πάρντο, αλλά η ισοφάριση ήρθε γρήγορα με αυτογκόλ του Ντε Σαρτ σε 1-1. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο σκορ.

Η Γάνδη άρχισε δυνατά το δεύτερο μέρος και πήρε προβάδισμα 2-1 με το τέρμα του Γκάντελμαν στο 53’. Στο 73’ ο Γκέρκενς έκανε το 3-1 και σφράγισε τη νίκη.

Στο 80’ ο Καντούς έκανε το 4-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Τισουντάλι διαμόρφωσε το τελικό 5-1 αποτέλεσμα.