Η Γαλλία ξεχωρίζει στα προκριματικά EURO με απίστευτο «7-0 ημίχρονο» κόντρα στο Γιβραλτάρ!

Η Γαλλία σημείωσε ένα απίστευτο ρεκόρ στα προκριματικά του EURO, καθώς κατάφερε να φτάσει στα αποδυτήρια με ένα εντυπωσιακό 7-0 σκορ σε βάρος του Γιβραλτάρ.

Συνολικά, η Γαλλία σημείωσε 10 γκολ και πήγε στο ημίχρονο με το αξιοσημείωτο σκορ των 7-0, καταρρίπτοντας κάθε προηγούμενο ρεκόρ στα προκριματικά. Τα επτά γκολ σε 45 λεπτά αγώνα αντιπροσωπεύουν ένα άκρως εντυπωσιακό επίτευγμα, καθώς η Γαλλία σκόραρε αφάνταστα τα τέρματά της ανά έξι λεπτά και κάτι.

Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα ξεπέρασε τις μεγαλύτερες νίκες ημιχρόνου των προκριματικών, όπως το 13-0 της Γερμανίας επί του Σαν Μαρίνο, καθώς και το 9-0 της Ρωσίας και της Ισπανίας επί του ίδιου αντιπάλου.

Η Γαλλία εξακολουθεί να απειλεί τη μεγαλύτερη διαφορά σκορ στην ιστορία των προκριματικών του EURO, και πρόκειται για μία πραγματικά επιβλητική εμφάνιση.