Η Μπράιτον και η Γουέστ Χαμ πέρασαν στον επόμενο γύρο και επιδιώκουν την πρώτη θέση

ΑΕΚ – Μπράιτον 0-1

Η ομάδα του Ντε Τζέρμπι δεν ήταν σε καλή απόδοση στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού και δεν μπορούσε να απειλήσει την αντίπαλη ΑΕΚ. Οι αρχικά αδύναμοι παίκτες της ΑΕΚ άρχισαν να επιτίθενται με τη βοήθεια του Γκατσίνοβιτς, του Άμραμπατ και του Τσούμπερ. Ο Τσούμπερ είχε ένα δοκάρι λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους.

Η Μπράιτον κατάφερε να σκοράρει στο 55ο λεπτό, αν και η απόφαση ήταν αρχικά αμφίβολη με τον διαιτητή να μην δίνει πέναλτι, αλλά τελικά να το δίνει μετά από τη χρήση του VAR. Το γκολ κέρδισε και η παράβαση. Η αποβολή του Γκατσίνοβιτς στο 65ο λεπτό δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την ΑΕΚ. Ο Πινέδα ήταν απειλητικός στο παιχνίδι, αλλά το τελικό σκορ παρέμεινε 1-0 υπέρ της Μπράιτον.

Μπάτσκα Τόπολα – Γουέστ Χαμ 0-1

Ήταν ένα ματς χωρίς εντυπωσιακές στιγμές, με τη Γουέστ Χαμ να καταφέρνει να σκοράρει το γκολ της νίκης στο 89ο λεπτό. Η ομάδα φεύγει από την έδρα της Μπάτσκα Τόπολα με όλους τους βαθμούς και επιδιώκει την πρώτη θέση στον ομίλο, έχοντας υπεροχή στην ίδια βαθμολογία με τη Φράιμπουργκ. Η Μπάτσκα Τόπολα επιβλήθηκε με 5-0 του Ολυμπιακού.