Η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Παρί Σεν Ζερμέν 3-2 με μαέστρο τον Τσάβι και ελπίζει σε τετράδα!

Ο Τσάβι ηγήθηκε της ομάδας του και η Μπαρτσελόνα πλησιάζει στους ημιτελικούς! Με μια εκπληκτική εμφάνιση στο «Παρκ ντε Πρενς», οι «μπλαουγκράνα» πέρασαν με 3-2 την Παρί Σεν Ζερμέν και προηγούνται στη μάχη για την πρόκριση στην τελική φάση του Champions League.

Το παιχνίδι:

Η Παρί ξεκίνησε δυναμικά, αλλά η Μπαρτσελόνα σύντομα πήρε τον έλεγχο και δημιούργησε ευκαιρίες. Στο 37ο λεπτό, ο Ραφίνια άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στη συνέχεια, η Παρί ανέτρεψε το παιχνίδι με δύο γκολ σε τρία λεπτά, αλλά η Μπαρτσελόνα αντέδρασε γρήγορα με τα γκολ των Ντεμπελέ και Βιτίνια.

Με τις αλλαγές του Τσάβι, η ομάδα επέστρεψε στο παιχνίδι και τελικά κέρδισε με γκολ του Κρίστενσεν. Μετά από μια δυνατή αντίσταση, η Μπαρτσελόνα ανέβηκε επικράτησε και ελπίζει στην πρόκριση. Ο Τσάβι αναδείχθηκε MVP του αγώνα για την καλή του δουλειά.