Η Athens Kallithea έκανε ανατροπή επικρατώντας του Ιωνικού 2-1

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη κατάφερε μετά από ένα αδύνατο πρώτο μέρος να επικρατήσει του Ιωνικού με 2-1, παραμένοντας έτσι αλώβητη. Η Athens Kallithea βρίσκεται τώρα σε φουλ φόρμα προσπαθώντας να προωθηθεί.

Ένα τρίποντο που έφερε την Αthens Kallithea στο +11 από τον Ιωνικό, ο οποίος έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει ένα σημαντικό αποτέλεσμα και να μπει γερά στο κόλπο της ανόδου. Στα αμιγώς αγωνιστικά, ο Σαλίνας έδωσε προβάδισμα στον Ιωνικό στο 33ο λεπτό, αλλά η Athens Kallithea απάντησε τελικά στο 70’ με σουτ του Ματίγια για το 1-1.
Ο Μουτίνιο λίγο αργότερα είχε δοκάρι, ο Ζάχαβι αποβλήθηκε στο 80’ και άφησε τον Ιωνικό με δέκα παίκτες, με τους γηπεδούχους να κάνουν τελικά την ανατροπή με τον Λουκίνα στο 83ο λεπτό για το τελικό 2-1.

Στον Β όμιλο, οι Χανιά νίκησαν τον Γιούχτα με 4-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μάναλης με δύο γκολ, με τον Λεμονή να προσθέτει άλλο ένα στο 69’, ενώ ενδιάμεσα ο Μπρους είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τους φιλοξενούμενους. Παράλληλα, η Καλαμάτα έχασε με 1-0 στην έδρα του Διαγόρα, βρίσκονται στο -12 από την κορυφή.