Η Άρσεναλ ξεφεύγει από την Γουλβς μετά από τον τρομερό αγώνα, ενώ η Μπέρνλι πετυχαίνει τη νίκη

Άρσεναλ – Γουλβς 2-1

Η Άρσεναλ, μετά από την εντυπωσιακή εμφάνισή της στο προηγούμενο παιχνίδι με τη Λανς, κατάφερε να περάσει από την Γουλβς σημειώνοντας δύο γκολ στα πρώτα 13 λεπτά. Ο Σάκα άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό από ωραία συνεργασία, ενώ ο Έντεγκααρντ διπλασίασε το προβάδισμα στο 13′. Αν και η Γουλβς προσπάθησε να αφήσει το αποτύπωμά της στο παιχνίδι, η Άρσεναλ διατήρησε τον έλεγχο, με τον Μαρτινέλι να χτυπάει το δοκάρι στο 36′. Παρόλες αυτές, η Γουλβς κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 86′, πριν ο Ενκέτια χτυπήσει το δοκάρι στο τελευταίο ξεκάθαρο φινάλε.

Μπέρνλι – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 5-0

Η Μπέρνλι βίωσε σπάνια στιγμή χαράς κερδίζοντας με 5-0 τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Ο Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, ενώ ο Λάρσεν διπλασίασε τα γκολ στο 29′. Η αποβολή του ΜακΜπέρνι στο ημίχρονο ενίσχυσε τη θέση της Μπέρνλι, που κατάφερε να σημειώσει τρία ακόμη γκολ, οδηγώντας την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ σε μια εφιαλτική νίκη.

Μπρέντφορντ – Λούτον 3-1

Η Μπρέντφορντ πέρασε από τη Λούτον με 3-1, σημειώνοντας τα γκολ της στο 50′, 58′ και 81′. Αν και η Λούτον μείωσε σε 2-1 στο 78′, η αντίδρασή της ήταν ανεπαρκής και η Μπρέντφορντ κατάφερε να κλείσει το παιχνίδι με μια ακόμη επίθεση στο 81′.