Η Άρσεναλ επικρατεί της Τσέλσι με 5-0 σε μαγικό αγώνα το 2024: Αδιανόητη εμφάνιση! (βίντεο)

Ήταν ένας εκπληκτικός αγώνας από την αρχή. Φάση με φάση, οι δύο ομάδες επιθετικές, αλλά ευάλωτη η άμυνα της Τσέλσι. Η Άρσεναλ ξεκίνησε επιφυλακτικά, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο τα… ξέσπασε!

Πως όμως φτάσαμε σε αυτό το σημείο; Η Άρσεναλ προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Τσοράρ, κερδίζοντας μια άνετη θέση στο παιχνίδι. Κατόρθωσε να διπλασιάσει το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και έκτοτε η Τσέλσι διέλυσε σιγά-σιγά.

Με εξαιρετική επίδοση και εξαιρετικά γκολ, η Άρσεναλ επιβλήθηκε 5-0, κάνοντας την πιο εντυπωσιακή νίκη της επί της Τσέλσι σε όλη την ιστορία της!