Η ΑΕΚ Betsson BC κερδίζει τον ΠΑΟΚ και προηγείται στην 6άδα!

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι, η ΑΕΚ Betsson BC καταφέρνει να κερδίσει τον ΠΑΟΚ με σκορ 94-85 και προηγείται στην 6άδα της Stoiximan Basket League. Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο και ένα δυνατό ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο, η ομάδα της ΑΕΚ καταφέρνει να επικρατήσει στην Πυλαία.

Με αυτήν τη νίκη και τη νίκη τους στον πρώτο γύρο, βρίσκονται στην 6η θέση με ρεκόρ 8-11, ενώ ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 7η θέση με το ίδιο ρεκόρ. Ο πρώτος σκόρερ για την ΑΕΚ ήταν ο Κουζμίνσκας με 18 πόντους και ανησυχία υπάρχει για τον τραυματισμό του Αγραβάνη. Από την πλευρά του ΠΑΟΚ, ξεχώρισαν οι Τάουνς και Άλστον με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Το ματς:

Η ΑΕΚ ξεκίνησε το παιχνίδι με τον προβάδισμα, αλλά ο ΠΑΟΚ ανταποκρίθηκε και το ματς παρέμεινε αμφίρροπο. Ωστόσο, η επιμονή και η αποτελεσματικότητα της ΑΕΚ της επέτρεψε να κατακτήσει τη νίκη τελικά. Με το τελικό σκορ να δείχνει 94-85 υπέρ της ΑΕΚ, αυτή προηγείται στην 6άδα και αφήνει τον ΠΑΟΚ στην 7η θέση.