Φούλαμ – Λίβερπουλ 1-1: Οι «Reds» περνάνε στον τελικό με την Τσέλσι

Παρόλο που δεν είχε την καλύτερη απόδοση, η Λίβερπουλ κατάφερε να περάσει από την έδρα της Φούλαμ χωρίς να χάσει (1-1), εξασφαλίζοντας έτσι τη συμμετοχή της στον τελικό του Carabao Cup, όπου θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι.

Ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθεί στις 25 Φεβρουαρίου στο «Wembley».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ματς, με τον Λουίς Ντίας να σκοράρει στο 11ο λεπτό, προσφέροντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Παρόλα αυτά, η Φούλαμ ανταπέδωσε την πίεση και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 77ο λεπτό με τον Ισά Ντιόπ, με το τελικό σκορ να παραμείνει 1-1.

ΦΟΥΛΑΜ: Λένο, Καστάνιε (83’ Τετέ), Ντιόπ, Ανταραμπιόγιο, Ρόμπινσον, Παλίνια, Κέρνεϊ (83’ Ρίντ), Ρίντ (67’ Γουίλσον), Περέιρα (83’ Μουνίθ), Γουίλιαν, Χιμένεζ