Έξι ματς, έξι Over 0,5 ημίχρονα: Η Αγγλία έγινε… Γερμανία, με Σίτι και Γιουνάιτεντ πίσω στο σκορ! (vids)

Έξι παιχνίδια, έξι ημίχρονα με πάνω από 0,5 γκολ: Η Αγγλία πρωταγωνιστεί όπως η Γερμανία, με Σίτι και Γιουνάιτεντ πίσω στο σκορ! (videos)
Η 7η αγωνιστική της Premier League ξεκίνησε με θέαμα, καθώς σε όλα τα παιχνίδια που πραγματοποιούνται στις 17:00 ώρα Ελλάδος, παρουσιάζονται γκολ μέσα στα πρώτα 30 λεπτά. Αυτό συνέβη μετά την άφιξη των επτά γκολ που έγιναν στο ματς της Άστον Βίλα με την Έβερτον.

Η μεγαλύτερη έκπληξη μέχρι στιγμής είναι η Γουλβς που προηγείται της Μάντσεστερ Σίτι με 1-0, χάρη σε αυτογκόλ του Ντίας μετά από καταπληκτική ενέργεια του Νέτο.

ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ PEDRO NETO ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ RUBEN DIAS !!! pic.twitter.com/uEEUCk9O3M – Αναφορά ποδοσφαίρου (@FootballReprt) 30 Σεπτεμβρίου 2023

Την ίδια ώρα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει δεχθεί πρώτο γκολ από την Κρίσταλ Πάλας στο “Ολντ Τράφορντ”. Ο Άντερσεν πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ στο 25ο λεπτό για να δώσει προβάδισμα στην Παλάς με 1-0.

🚨ΓΚΟΛ | Manchester United 0-1 Crystal Palace | Joachim Andersen

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στα ποδοσφαιρικά σχόλια @ocontextsoccer pic.twitter.com/qWXJncG8Lq – VAR Tático (@vartatico) 30 Σεπτεμβρίου 2023

Η Άρσεναλ προηγείται επί του παρόντος της Μπόρνμουθ, με τον Μπουκάγιο Σάκα να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα από νωρίς, μετά από δοκάρι του Γκαμπριέλ Ζεσούς.

🚨ΓΚΟΛ | Bournemouth 0-1 Arsenal | Bukayo Saka

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στα ποδοσφαιρικά σχόλια @ocontextsoccer pic.twitter.com/MhQNj8aNaT – VAR Tático (@vartatico) 30 Σεπτεμβρίου 2023

Σε άλλα παιχνίδια, η Λούτον προηγείται κατά 2-0 της Έβερτον στο “Γκούντισον Παρκ”, με δύο γκολ που σημείωσε για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Premier League.

🚨ΓΚΟΛ | Everton 0-2 Luton | Carlton Morris

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στα ποδοσφαιρικά σχόλια @ocontextsoccer pic.twitter.com/FZmWlhtq9v – VAR Tático (@vartatico) 30 Σεπτεμβρίου 2023

Η Νιούκαστλ προηγείται της Μπέρνλι, με τον Αλμιρόν να σκοράρει το πρώτο γκολ και η Γουέστ Χαμ είναι μπροστά στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο Λονδίνο.