Europa Conference League: Το κορυφαίο γκολ της εβδομάδας ανήκει στον Γιαζίτσι της Λιλ

Το γκολ που πέτυχε ο Γιουσιούφ Γιαζίτσι μπορεί να μην αποδείχτηκε αρκετό για την πρόκριση της Λιλ εναντίον της Άστον Βίλα, αλλά αναδείχθηκε ως το κορυφαίο από τα οκτώ γκολ που σημειώθηκαν στα παιχνίδια ρεβάνς των προημιτελικών της Conference League.

Ο Τούρκος εξτρέμ ανοίγει το σκορ για τη γαλλική ομάδα στο 15ο λεπτό, επαναφέροντας τη σειρά στην ισορροπία μετά το 2-1 υπέρ της Άστον Βίλα στο Villa Park. Παρόλα αυτά, η ομάδα του δεν κατάφερε να προκριθεί, αφού παρά το 2-0 του δεύτερου μέρους, η ομάδα του Έμερι ισοφάρισε τη σειρά και κατέληξε στην πρόκριση στα πέναλτι, με ήρωα τον Εμιλιάνο Μαρτίνες.

Σε άλλα γκολ της λίστας, το πρώτο τέρμα του Γιούτγκλα εναντίον του ΠΑΟΚ στο 33ο λεπτό κέρδισε τη δεύτερη θέση, ενώ ακολούθησε το γκολ του Καχβετσί στο 11ο λεπτό, που άνοιξε το σκορ για τη Φενέρμπαχτσε απέναντι στον Ολυμπιακό στην αναμέτρηση στο «Σουκρού Σαράτσογλου».