Ολυμπιακός-Λαμία: Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό και προετοιμασία για Άστον Βίλα!

Το παιχνίδι μεταξύ Ολυμπιακού και Λαμίας ανοίγει την αυλαία της 8ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League στις 17:00! Μπορείτε να παρακολουθήσετε τον αγώνα τηλεοπτικά από την Cosmote, ραδιοφωνικά από το bwinΣΠΟΡ FM 94,6, ενώ μπορείτε να παρακολουθήσετε και λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση μέσω του Sportlive.gr.

Ο Ολυμπιακός έρχεται από εναν αγώνα-σοκ που έληξε 1-1 με τον Άρη, αφήνοντας πίσω του τις ελπίδες για τον τίτλο. Τώρα, προετοιμάζεται για το μεγάλο παιχνίδι με την Άστον Βίλα, για τα ημιτελικά του Conference League, αναζητώντας τη νίκη που θα τον κρατήσει σε φόρμα.

Από την πλευρά της Λαμίας, η ομάδα προσπαθεί να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις των playoffs, φιλοδοξώντας να αποδείξει την αξία της και να παλέψει σε κάθε παιχνίδι. Μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, είχε παράπονα για τη διαιτησία και προετοιμάζεται για την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό.

Πληροφορίες για τις αποστολές των ομάδων, όπως και πιθανές ενδεκάδες, δίνονται παραπάνω για το παιχνίδι που θα διεξαχθεί μεταξύ τους. Ο διαιτητής που θα σφυρίξει το ματς είναι ο κ. Διαμαντόπουλος.