«Εγώ θα σε αγαπώ και μη σε νοιάζει»: Οι πανηγυρισμοί των φίλων της «Μπόρο» στο… 6-1! (vid)

Η ομάδα πήγε στο «Στάμφορντ Μπριτζ» με μεγάλες προσδοκίες. Ήθελε να προκριθεί στον τελικό του Λιγκ Καπ, ένα αδιανόητο εγχείρημα που όμως κανείς δεν μπορούσε να της απαγορέψει, παρόλο που ήταν πολύ δύσκολο. Μετά τη νίκη της στο πρώτο παιχνίδι με 1-0, φάνηκε ότι δεν υπήρχε τίποτα που θα μπορούσε να την σταματήσει. Ωστόσο, η Μίντλεσμπρο δέχτηκε τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος και στο 80ο λεπτό το σκορ ήταν 6-0.

Παρόλη τη σφοδρή ήττα, η ομάδα δεν σταμάτησε να παλεύει. Ήθελε να προσφέρει κάτι στον κόσμο της, ο οποίος την στήριξε στο ταξίδι της για τον αγώνα. Και στο 88ο λεπτό ήρθε η στιγμή που περίμεναν όλοι.

Η «Μπόρο» μείωσε το σκορ με το γκολ του Ρότζερς και στο «Στάμφορντ Μπριτζ» ξέσπασε ένας πανηγυρισμός. Ο κόσμος της ομάδας της αποθέωσε την προσπάθειά της. Δεν τους ένοιαζε το αποτέλεσμα, ήθελαν απλά να δουν την ομάδα τους να μάχεται. Αυτό που μετρούσε ήταν ότι μετά από εννέα επισκέψεις στο γήπεδο, η Μίντλεσμπρο επιτέλους σκόραρε. Ένα μοναδικό στιγμιότυπο για τους φίλους της ομάδας.