Σεν Ζιλουάζ Επικράτησε με 5-1 για την Jupiler League

Η Σεν Ζιλουάζ συνέχισε το αήττητο σερί της κερδίζοντας με 5-1 τη Λέουβεν σε παιχνίδι που έγινε στην έδρα της για την τρίτη αγωνιστική της Jupiler League. Η ομάδα βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με τρεις συνεχόμενες νίκες. Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην προτελευταία θέση με έναν βαθμό.

Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Τέρχο και Πουέρτας στο πρώτο ημίχρονο και οι Εκερτ, Νίλσον και Νιούφενταλ στο δεύτερο. Η Λέουβεν μείωσε το σκορ λίγο πριν το ημίχρονο με το γκολ του Θορστέισον.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής, η Μόλενμπεκ επικράτησε 1-0 της Μαλίν, με στόχο να διεκδικήσει μια ευρωπαϊκή θέση.

Παρακάτω παρουσιάζονται όλα τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

• Παρασκευή 11/08: Αντβέρπ-Κορτράικ 6-0
  • Σάββατο 12/08: Μόλενμπεκ-Μαλίν 1-0, Σεν Ζιλουάζ-Λέουβεν 5-1
  • Κυριακή 13/08: Σεν Τρούιντεν-Άντερλεχτ (14:30), Σερκλ Μπριζ-Γκενκ (17:00), Έουπεν-Κλαμπ Μπριζ (17:00), Σαρλερουά-Σταντάρ Λιέγης (19:30), Βέστερλο-Γκενκ (20:15)