Δείτε Champions League… εσείς: Η στιγμή της επικής ανατροπής της Μπόρνμουθ εναντίον της Λούτον! (βίντεο)

Βραδιά Champions League… Η ώρα που αποφασίζονται οριστικά οι οκτώ κορυφαίες ομάδες της διοργάνωσης, με δύο ακόμα παιχνίδια να παραμένουν σε εκκρεμότητα.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης αντιμετώπιζε την Ίντερ στην Ισπανία, ενώ η Μπορούσια Ντόρτμουντ φιλοξενούσε την Αϊντχόφεν στη Γερμανία. Οι οικοδεσπότες επικράτησαν, με τους “ροχιμπλάνκος” να προκρίνονται στα πέναλτι. Ωστόσο, το απόλυτο θέαμα διαδραματίστηκε στην Premier League.

Αναφερόμαστε στον αγώνα της Μπόρνμουθ εναντίον της Λούτον στο γήπεδο “Βιτάλιτι”. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 3-0 στο ημίχρονο και τη στιγμή εκείνη βρίσκονταν στην ίδια βαθμολογική θέση με τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Αντίθετα, η ομάδα “κεράσια” ήταν αδιάφορη χωρίς κίνητρο.

Ωστόσο, πραγματοποίησαν μια επική ανατροπή, ισοφαρίζοντας σε 3-3 μέσα σε 14 λεπτά και ολοκληρώνοντας το “come back” στην τελευταία στιγμή με τον Σεμένιο. Ένα εκπληκτικό σουτ με το “κακό” πόδι, το 4-3 και πανζουρλισμός στο “Βιτάλιτι”. Δείτε Champions League…