Champions League: Η Μπάγερν στόχος επικράτησης στην Ευρώπη – Ο αγώνας της Παρί του Εμπαπέ ενάντια στη σκληροτράχηλη Σοσιεδάδ

Η φάση των “16” στο Champions League συνεχίζεται σήμερα (14/2) με δύο αναμετρήσεις. Οι αγώνες Λάτσιο-Μπάγερν Μονάχου και Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Σοσιεδάδ θα διεξαχθούν στις 22:00, και θα μεταδοθούν από τα κανάλια Cosmote Sport 2 HD και MEGA, με live ενημέρωση από το . Αξίζει να σημειωθεί πως σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Οι ρεβάνς στα δύο παιχνίδια προγραμματίζονται για την Τρίτη 5 Μαρτίου.

Η Μπάγερν Μονάχου έχει δύο στόχους στην αναμέτρησή της στη Ρώμη. Πρέπει να επιβεβαιώσει τον ρόλο του φαβορί και να αντιδράσει μετά την εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Μπάγερ Λεβερκούζεν. Από την πλευρά της, η Λάτσιο θέλει να αξιοποιήσει την έδρα της, όπου παρέμεινε αήττητη στη φάση των ομίλων.

Στην άλλη αναμέτρηση, η Παρί θα παλέψει για την πρόκριση αντιμετωπίζοντας τη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι Βάσκοι αποδείχτηκαν επικίνδυνοι στη φάση των ομίλων, και παρόλο που βρίσκονται σε περίοδο ντεφορμαρίσματος στη La Liga, αποτελούν απειλητικό αντίπαλο.