Αξιοθρήνητη απόδοση της Κάρντιφ: Χάνει 3-0 μετά την αστοχία σε δύο πέναλτι στα πρώτα 7 λεπτά! (βίντεο)

Πραγματικά ανατριχιαστική αναμέτρηση μεταξύ της Σέφιλντ Γουένσντεϊ και της Κάρντιφ, με τους φιλοξενούμενους να αρχίζουν εντυπωσιακά το παιχνίδι, αν και χωρίς τους Δημήτρη Γούτα και Μανώλη Σιώπη στην αποστολή.

Η ομάδα επιτέθηκε ενωμένη και κατάφερε να κερδίσει δύο πέναλτι στα πρώτα επτά λεπτά του παιχνιδιού. Ο Τζο Γουίντλ ανέλαβε την πρώτη εκτέλεση στο 4ο λεπτό, αλλά ο τερματοφύλακας της Σέφιλντ, Ντόουσον, την απέκρουσε.

Λίγα λεπτά αργότερα, οι Ουαλοί κέρδισαν ένα δεύτερο πέναλτι, με τον Ρόμπινσον να αναλαμβάνει την ευθύνη, αλλά και αυτή τη φορά ο Ντόουσον το απέκρουσε, μετά το οποίο ακολούθησε ανακουφιστική απόδοση της ομάδας στο γήπεδο.

Μόλις στο 40ο λεπτό, το σκορ εντυπωσιακά ήταν 3-0 υπέρ της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, ενώ η Κάρντιφ αγωνιζόταν για να αντισταθεί.