Aσταμάτητη Ομόνοια πάτησε κορυφή με 4η σερί νίκη – «Ανέτρεψε» σε 6 λεπτά τον Οθέλλο η Ανόρθωση

Η Ομόνοια εξακολουθεί να πρωταγωνιστεί στο κυπριακό πρωτάθλημα, καθώς πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη, επικρατώντας της Καρμιώτισσας με σκορ 2-1. Έτσι, βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, παρότι έμεινε εκκρεμής το παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με την Πάφο. Η Ανόρθωση, από την πλευρά της, πέτυχε σημαντική νίκη επί του Οθέλλο με σκορ 2-1. Ο αγώνας της ΑΕΚ Λάρνακας με τον Εθνικό Άχνας έληξε με σκορ 3-0 υπέρ της ΑΕΚ Λάρνακας. Αυτά τα αποτελέσματα αναμένεται να επηρεάσουν την κατάταξη των ομάδων στο πρωτάθλημα.

Το βράδυ του Σαββάτου, ο Εθνικός Άχνας γνώρισε μια δυνατή ήττα από την ΑΕΚ Λάρνακας με σκορ 3-0. Η Ομόνοια κατάφερε να πάρει τη νίκη ενάντια στην Καρμιώτισσα με σκορ 2-1, ενώ η Ανόρθωση επικράτησε του Οθέλλο με το ίδιο σκορ. Αυτά τα αποτελέσματα επηρεάζουν σημαντικά την βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής και το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων είναι τα εξής: