Ανατροπή στο πρώτο τρίλεπτο για την Παρί με τον Ντεμπελέ να πανηγυρίζει το γκολ κατά της πρώην ομάδας του

Η Παρί κατάφερε να ανατρέψει το σκορ από 0-1 σε 2-1 σε ένα τρίλεπτο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου απέναντι στην Μπαρτσελόνα, στον πρώτο αναμετρήσε τους για το Champions League.

Στο 48ο λεπτό ο Ντεμπελέ με ένα εντυπωσιακό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα έφερε το ισοπαλίας στο 1-1 και πανηγύρισε έντονα το γκολ απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Στο 51ο λεπτό, ο Ρουίθ βρήκε τον Βιτίνια με μια όμορφη πάσα στον αναστατωμένο αμυντικό τομέα της Μπαρτσελόνα, με τον Βιτίνια να σκοράρει με ένα όμορφο πλασέ ξεπερνώντας τον Τερ Στέγκεν για το 2-1.