Ανατροπή στην ΑΕΛ, Ιωνικός πίσω – Νίκη του Ηρακλή επί ΠΑΟΚ Β στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Β!

Η ΑΕΛ στον A’ Ομίλο των Playoffs συνεχίζει το αρνητικό της σερί, μετά από τρεις ισοπαλίες και την πρώτη ήττα της 3-2 στην έδρα του Μακεδονικού. Οι “βυσσινί” απέχουν πλέον επτά βαθμούς από τον πρώτο Λεβαδειακό, που έχει ένα ματς λιγότερο.

Ο Κώστας Παπαγεωργίου έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ΑΕΛ στο 14′, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πέτυχαν τα δύο τέρματα στο πρώτο και στην αρχή του δεύτερου μέρους. Η ΑΕΛ δέχτηκε τον τρίτο γκολ στα καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα τη μεγάλη ανατροπή.

Στο άλλο παιχνίδι, η Νίκη Βόλου επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ Β, με τον Πέττα να πετυχαίνει το γκολ στο 28′, παρά το χαμένο πέναλτι των γηπεδούχων.

Στα playouts του A’ Ομίλου, ο Ηρακλής νίκησε τον ΠΑΟΚ Β με 2-1, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε με 1-0 του Αιολικού, παρά την αποβολή ενός παίκτη της.

Ο Ιωνικός έμεινε στο 0-0 με την Καλαμάτα, ενώ στον B’ Ομίλο των playouts ο Γιούχτας κέρδισε τον Ολυμπιακό Β’ με 3-2, με ένα σπουδαίο ματς που κρίθηκε στις καθυστερήσεις.