Ακόμα μία ήττα για τον Απόλλωνα στο Euro Cup

Ο Απόλλων Σμύρνης υπέστη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του στον όμιλο του Euro Cup! Η ομάδα του Νίκου Δεληγιάννη ηττήθηκε με σκορ 12-11 από την Χόνβεντ, σε ένα παιχνίδι που χάλασε για την ομάδα στο τελευταίο οκτάλεπτο και δεν πρόλαβε να ανατρέψει την κατάσταση.

Ο Απόλλωνας ήταν εξαιρετικός στο πρώτο οκτάλεπτο, με άριστη άμυνα παίζοντας με έναν παίκτη λιγότερο, και προηγήθηκε με 3-1. Η Χόνβεντ ισοφάρισε σε 4-4 στη δεύτερη περίοδο, ενώ η τρίτη περίοδος ήταν πιο ισορροπημένη και έληξε με 9-8 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο, η Χόνβεντ άρχισε δυνατά και έφτασε στο 12-9, με τον Απόλλωνα να βρίσκει δύο γρήγορα γκολ αλλά να μην μπορεί να ισοφαρίσει πλήρως. Το τελικό σκορ ήταν 12-11 υπέρ της Χόνβεντ.

Αναλυτικά τα σκορ κάθε οκτάλεπτου ήταν: 1-3, 3-1, 5-4, 3-3.

Παίκτες του Απόλλωνα Σμύρνης (υπό την καθοδήγηση του Νίκου Δεληγιάννη): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 1, Μπογκντάνοβιτς 2, Μόκκας, Τρούλος 1, Δίπλαρος, Σουσιασβίλι 3, Χονδροκούκης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 3, Τσαχειλίδης, Σολανάκης 1, Καβουσανός.