Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 3-1: Οι «πράσινες» κερδίζουν το ντέρμπι και ισοφαρίζουν σε 2-2 (video)

Ο τίτλος του πρωταθλητή στη Volley League γυναικών θα κριθεί στον πέμπτο αγώνα. Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 3-1 τον Ολυμπιακό στο Μετς, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στη σειρά των τελικών. Το αποφασιστικό παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο (27/4) στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» στον Ρέντη.

Ο πρώτος σετ ήταν αμφίρροπος μέχρι το 4-4, όταν ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα και το κράτησε μέχρι το τέλος, επικρατώντας με 25-15.

Στο δεύτερο σετ, ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 25-23, ενώ ο Ολυμπιακός απάντησε με νίκη 25-23 στο τρίτο σετ.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ, ο Παναθηναϊκός κέρδισε 25-23, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με σκορ 3-1.