Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-1: Οι ερυθρόλευκοι κερδίζουν τον ΠΑΟΚ και προκρίνονται στον τελικό με τον Μίλωνα

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΠΑΟΚ σε ένα δυναμικό ματς και προκρίθηκε στον τελικό του Final 4 του Κυπέλλου. Μετά από ένα χαμένο σετ, οι ερυθρόλευκοι ανατρέπουν το ματς με 3-1 και συναντούν τον Μίλωνα στον τελικό.

Η αρχή του παιχνιδιού ήταν ισορροπημένη, αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει το πρώτο σετ. Στη συνέχεια, ο Ολυμπιακός αντέδρασε και ισοφάρισε το ματς με άνετο τρόπο. Στα δύο επόμενα σετ, οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με σαφή διαφορά, κλείνοντας τον αγώνα με 3-1.

Με σπουδαίες επιδόσεις από τους Ιντάλγκο και Στερν, ο Ολυμπιακός κατάφερε να επικρατήσει του αντιπάλου τους. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα σετ 22-25, 25-18, 25-16, 25-19.

Ο τελικός ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Μίλωνα θα διεξαχθεί το Σάββατο 30 Μαρτίου στις 20:15.