Ολυμπιακός: Ήττα από τον ΠΑΟΚ – Ευρωπαϊκός ημιτελικός με το μυαλό στη Φερεντσβάρος (26-21)

Τον κορυφαίο ρόλο στην κανονική περίοδο τερμάτισε η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού/Ομίλου Ξυνή με πλεονέκτημα έδρας για τα πλέι οφ. Σε ένα ματς που δεν επηρεάζει βαθμολογικά, χάνοντας 26-21 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, λόγω απουσιών βασικών παικτών τους.

Τώρα, οι “ερυθρόλευκοι” επικεντρώνουν την προσοχή τους στον ημιτελικό του EHF European Cup με την Φερεντσβάρος, που πραγματοποιείται το άλλο Σάββατο στη Βουδαπέστη.

Ο αγώνας ήταν αρχικά αρκετά ισορροπημένος, αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί και να κερδίσει με 26-21. Περνώντας σε διαφορετικές περιόδους ο ένας ομάδα προηγείται μερικές φορές αλλά η αλλαγή εξελίσσεται συνεχώς μέχρι τον τελικό απολογισμό.

Τα πεντάλεπτα του ματς: 3-1, 6-4, 6-6, 8-7, 10-8, 10-10 (ημιχρόνο), 14-12, 17-13, 20-15, 21-17, 23-19, 26-21.