Ολυμπιακός επικράτησε 3-0 επί της Κηφισιάς και προκρίθηκε στο Final 4 εύκολα

Η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού εξασφάλισε θέση στο Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδας μετά τη νίκη της επί της Κηφισιάς με 3-0 σετ. Με αυτή τη νίκη, οι «ερυθρόλευκοι» προκρίθηκαν στην τετράδα του τουρνουά, με εντυπωσιακές εμφανίσεις παικτών όπως ο Στερν, ο Ιντάλγκο, ο Τζούριτς και ο Κουμεντάκης.

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός στον αγώνα, με εννιά άσσους, επτά μπλοκ και υψηλά ποσοστά επίθεσης, κερδίζοντας τον αγώνα με σκορ 25-20, 25-22, 25-12.

Με κορυφαίους παίκτες τους Στερν, Γκουσταβάο, Κουμεντάκη και Ιντάλγκο, ο Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε δυσκολίες και εξασφάλισε την πρόκριση στο Final-4, εντυπωσιάζοντας με την απόδοσή του.

Η Κηφισιά, από την πλευρά της, δεν μπόρεσε να απαντήσει στην αποτελεσματικότητα των αντιπάλων της, με αποτέλεσμα να υποχωρήσει στον Ολυμπιακό με σετ 0-3.

Με την επικράτηση αυτή, ο Ολυμπιακός εξασφάλισε τη συμμετοχή του στον τελικό του τουρνουά και αποδείχτηκε ως μια από τις κορυφαίες ομάδες στο ελληνικό βόλεϊ.