Οι επιδόσεις του Σαββάτου (2/12) στην επιτραπέζια αντισφαίριση

Το Σάββατο (2/12), η ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης των Ανδρών του Ολυμπιακού κατέγραψε μία νίκη και μία ήττα. Στο συναρπαστικό ματς της 5ης αγωνιστικής της Α1, χάνοντας με 4-3 από τον Παναθηναϊκό, ενώ νωρίτερα επικράτησαν με 4-0 του ΑΟ Ταταύλα (4η αγωνιστική). Ο Θρύλος προηγήθηκε με 3-1, αλλά τελικά ηττήθηκε στο διπλό με 4-3. Το ντέρμπι ήταν υψηλού επιπέδου και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Αποτέλεσμα δεν κρίνει κάτι ουσιαστικό για το πρωτάθλημα, καθώς ο τίτλος θα κριθεί στα πλέι οφ.

Στο πρώτο σετ, η ομάδα επικράτησε εύκολα με 1-3 και 2-0, αλλά ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3, οδηγώντας το ματς στο διπλό, όπου οι αντίπαλοι κατάφεραν να επικρατήσουν.

Σε άλλο παιχνίδι, η ομάδα Γυναικών του Ολυμπιακού κέρδισε με 4-2 τον ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας στην 4η αγωνιστική της Α1.

Παρακάτω παρατίθενται τα αποτελέσματα από τους δύο αγώνες:

4η αγωνιστική (Ανδρών):

ΑΟ Ταταύλα-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-4

Λυγερούδης-Σγουροπούλος 2-3 (11-8, 3-11, 11-9, 3-11, 7-11)

Μπόσκοβιτς-Οβτσάροφ 0-3 (9-11, 3-11, 9-11)

Παπαδημητρίου-Σταματούρος 0-3 (5-11, 6-11, 9-11)

Λυγερούδης-Οβτσάροφ 0-3 (8-11, 5-11, 5-11)

5η αγωνιστική (Ανδρών):

Παναθηναϊκός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-3

Αγγελάκης-Σταματούρος 1-3 (5-11, 7-11, 11-2, 6-11)

Κωνσταντινόπουλος-Οβτσάροφ 2-3 (7-11, 11-9, 11-9, 5-11, 13-15)

Λέμπεσον-Σγουρόπουλος 3-1 (3-11, 11-9, 11-5, 11-5)

Αγγελάκης-Οβτσάροφ 2-3 (12-10, 12-10, 3-11, 9-11, 3-11)

Λέμπεσον-Σταματούρος 3-1 (11-2, 10-12, 11-7, 11-8)

Κωνσταντινόπουλος-Σγουρόπουλος 3-2 (11-6, 11-2, 8-11, 5-11, 11-9)

Λέμπεσον/Κωνσταντινόπουλος-Οβτσάροφ/Σταματούρος (10-12, 10-12, 11-8, 13-11, 11-6)