Ο Τσιτσιπάς προκρίνεται στον τρίτο γύρο του Indian Wells αντιμετωπίζοντας τον Τιαφόε

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς εμφάνισε εξαιρετικό τένις και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Indian Wells.

Ο Έλληνας τενίστας, που βρίσκεται στην 11η θέση στην παγκόσμια κατάταξη, άρχισε δυναμικά απέναντι στον Λούκας Πούιγ (Νο 273), παίρνοντας ένα προβάδισμα 2-1. Ο αγώνας έληξε υπέρ του με 6-3 σε μόλις 37 λεπτά.

Και στο δεύτερο σετ, ο Τσιτσιπάς δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλό του, επικρατώντας με 6-2 μετά από 32 λεπτά αγώνα.

Ο επόμενος αντίπαλος του Τσιτσιπά θα είναι ο Φράνσις Τιαφόε (Νο 18) που επικράτησε του Ντούσαν Λάγιοβιτς (Νο 56) με 6-3, 6-3.