Ο Ολυμπιακός κερδίζει τον Φοίνικα με 3-0, επιδεικνύοντας εξαιρετική απόδοση στην επίθεση

Η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού επιστρέφει νικηφόρα στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας τον Φοίνικα Σύρου με 3-0 σετ. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του Ρέντη «Μ. Μερκούρη» και η διάρκειά του ήταν μόλις μια ώρα και 10 λεπτά, για την 15η αγωνιστική της Volley League. Η ομάδα παρέμεινε στην κορυφή του πίνακα των βαθμολογιών.

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε μετά τον δεύτερο προημιτελικό του CEV Cup στην Τουρκία και κατάφερε να πραγματοποιήσει μια εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στον Φοίνικα. Η ομάδα είχε 71% αποτελεσματικότητα στην επίθεση και ξεχώρισαν οι παίκτες Ιντάλγκο, Στερν και Χανδινό, συνεχίζοντας νικηφόρα την πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο Ολυμπιακός κατάφερε να κυριαρχήσει απόλυτα, κερδίζοντας τα τρία σετ με σκορ 25-19, 25-23 και 25-17. Η απόδοση της ομάδας επέφερε την επιτυχία και διατήρησε τη θέση της στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Ο προπονητής Ντανιέλ Καστελάνι εξέφρασε τη χαρά του για τη νίκη και τόνισε την σημασία της μνήμης των θυμάτων της Θύρας 7. Επίσης, οι παίκτες Σαλβαδόρ Ιντάλγκο και Σπύρος Χανδρινός αφιέρωσαν τη νίκη στους αγαπημένους τους που έφυγαν.

Η εμφάνιση του Ολυμπιακού έδωσε χαρά και ικανοποίηση στο κοινό και δημιούργησε αισιοδοξία για τη συνέχεια της σεζόν.