Νίκη του Ολυμπιακού με 15-6 επί του Υδραϊκού πριν τον αγώνα με την Μπρέσια

Ο Ολυμπιακός συνέχισε τις επιτυχίες του στο πρωτάθλημα με τη νίκη επί του Υδραϊκού με 15-6. Ο Δήμου ήταν ο πρώτος σκόρερ με πέντε γκολ, ενώ η ομάδα διεύρυνε το σερί των νικών της.

Πριν από τον σημαντικό αγώνα με τη Μπρέσια στο Champions League, ο Ολυμπιακός πέτυχε μια ακόμη νίκη, επιδεικνύοντας εξαιρετική απόδοση ενάντια στον Υδραϊκό. Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με +10 στο παιχνίδι.

Η κυριαρχία του Ολυμπιακού ήταν εμφανής από την αρχή, με την ομάδα να ολοκληρώνει το πρώτο δεκάλεπτο με 2-0. Ακολούθησε η συνέχεια με έξι γκολ στο δεύτερο δεκάλεπτο, ενώ ο Φουντούλης έδωσε άλλη δυναμική με οκτώ γκολ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 15-6 υπέρ του Ολυμπιακού, με τις περιόδους να έχουν ως εξής: 0-2, 2-6, 2-3, 2-4.

Στον Ολυμπιακό ξεχώρισαν οι Γενηδουνιάς, Φουντούλης, Δερβίσης, Αλαφραγκής, Δήμου, Γκίλλας και ο Ιπποκράτης Χαλυβόπουλος.