Νέα απογοήτευση για τον Παναθηναϊκό, ηττήθηκε και από τον Απολλώνιο (2-3)

Λίγες μέρες πριν το Final-4 του Κυπέλλου Γυναικών, ο Παναθηναϊκός υπέστη ακόμα μια έκπληξη, χάνοντας εντός έδρας με 2-3 από τον Απολλώνιο. Μετά την ήττα στη Λαμία, ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε και αυτή τη φορά, ενώ η παίκτρια Μάρετ Γκρότους τραυματίστηκε στον τρίτο σετ.

Η Ολλανδέζα αθλήτρια τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια της προσπάθειάς της για μπλοκ και αποχώρησε από το παιχνίδι. Θα υποβληθεί σε εξετάσεις και αναμένεται να γίνει πιο σαφές το Σάββατο (3/03) για την κατάστασή της.

Στην υπόλοιπη δράση, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 των Ακαδημιών Πρωταθλητών Πεύκων, ενώ στηρίζει την πρώτη θέση του στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος με τη 16η συνεχόμενη νίκη του.

Η βαθμολογία μετά την 20η αγωνιστική είναι η εξής:

1. Ολυμπιακός: 53 βαθμοί
2. Παναθηναϊκός: 44 βαθμοί
3. ΑΟ Θήρας: 41 βαθμοί
4. ΑΕΚ: 40 βαθμοί (-19 αγώνες)
5. Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων: 28 βαθμοί

Συνοπτικά, ο Ολυμπιακός συνεχίζει να επικρατεί, ενώ ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει προβλήματα και ο αγώνας για την κορυφή συνεχίζεται.