ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 4-32: Ασυναγώνιστες οι «ερυθρόλευκες»

Η ομάδα πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος με εντυπωσιακό ρεκόρ 22 νικών σε 22 αγώνες. Στις 24 Απριλίου, λίγο μετά την εύκολη νίκη 19-3 επί της ΑΕΚ, επικράτησαν εκτός έδρας της ΝΕ Πατρών με 32-4, δείχνοντας υπεράνω ανταγωνισμού.

Στον αγώνα στην Πάτρα, οι «ερυθρόλευκες» κυριάρχησαν από την αρχή και με 14-0 στο ημίχρονο (και 21-3 στην τρίτη περίοδο) πήραν μια ακόμη ευκρινή νίκη με πρώτη σκόρερ την Σάντα με 9 γκολ. Ο Ολυμπιακός έκλεισε την κανονική περίοδο με 66 βαθμούς, δείχνοντας ότι είναι έτοιμος για τη συνέχεια.